Jaką kaloryczność wybrać?
Jeżeli zastanawiasz się, jaką kaloryczność możesz zastosować, napisz do mnie wiadomość na dietetyk@kasumiec.pl i podaj swój wiek, wzrost i masę ciała oraz opisz swoją aktywność fizyczną w tygodniu, rodzaj pracy, jaką wykonujesz (fizyczna/siedząca), a także opisz swój cel sylwetkowy (redukcja, utrzymanie, masa).
Możesz też skorzystać z internetowych kalkulatorów na Całkowitą Przemianę Materii i następnie odjąć lub dodać 10-15% wyniku w zależności od twojego celu.
Co jeśli moje zapotrzebowanie to 1900 kcal, wybrać opcję 1800 czy 2000 kcal?
Polecałabym wtedy wybrać niższą kaloryczność i we własnym zakresie dodawać jakąś mniejszą przekąskę na ok. 100 kcal.
Czy można schudnąć stosując ten jadłospis?
Tak, jedynym warunkiem jest zastosowanie kaloryczności, która będzie niższa niż twoje zapotrzebowanie energetyczne, czyli potrzebne jest zastosowanie deficytu kalorycznego.
Czy będzie mi to smakować?
Sprawdź sekcję “Co znajdziesz w jadłospisie?”, przeglądnij wszystkie potrawy i zobacz, czy to “twoje smaki” 🙂
Czy można wymieniać składniki, jeśli nie będę mieć czegoś w domu?
Tak, jak najbardziej. Dietę można dopasować do siebie wymieniając składniki w niej zawarte. Krótki poradnik na ten temat znajduje się w jadłospisie.
Bardzo lubię słodycze i nie wiem, czy mogę się bez nich obejść przez dłuższy czas. Czy są jakieś słodkie posiłki w diecie?
Tak, w jadłospisie codziennie jest przepis na coś słodkiego w zdrowszej wersji.
Co jeśli moje zapotrzebowanie jest większe niż 2400 kilokalorii?
Jeśli potrzebujesz więcej kalorii możesz dublować posiłki, jeść większe porcje lub dodać swoje własne posiłki w ciągu dnia.